کاهش دهنده نویز تصاویر و لرزش دوربین های مداربسته

کاهش دهنده نویز تصاویر (SSNR) دوربین های مداربسته

یکی از شایع ترین مشکلات در دوربین های مداربسته زمانی است که نور محیط کم می شود؛ به ویژه در شب ها. در این زمان در تصویر، نویز به وجود می آید که نه تنها در کیفیت تصویر تاثیر دارد بلکه فضای بیشتری برای ذخیره سازی نیز اشغال می کند. برای بهبود این مشکل یا باید نور محیط را تأمین کرد و یا از تکنولوژی (DNR (Digital Noise Reduction استفاده نمود. تکنولوژی DNR این فرآیند را به وسیله یک مکانیزم دیجیتالی انجام می دهد؛ بنابراین، تاثیری بر روی نویزهای مغناطیسی که معمولاً به صورت موج در تصویر مشاهده می شوند نخواهد داشت. بعد از تکنولوژی DNR، تکنولوژی های ۲D-DNR و ۳D-DNR به بازار عرضه شدند. ۲D-DNR، در کاهش نویز (تار و سایه دار شدن) اجسام متحرک در نور کم بهتر عمل می کند این در حالی است که ۳D-DNR برای محل های ثابت و رنگی نتیجه بهتری ارائه می دهد.

شرکت سامسونگ تکوین با ادغام این قابلیت ها و بهبود بخشیدن این تکنولوژی؛ فناوری (SSNR (Samsung Super Noise Reduction را بهره برداری و معرفی کرد. به کمک این قابلیت می توان نویز حاصل از کاهش نور محیطی در تصویر را بهبود بخشید و در فضای ذخیره سازی نیز صرفه جویی کرد. تکنولوژی SSNR دارای نسل های متفاوتی است: SSNR ,SSNR II, SSNR III و SSNR IV.

SSNR IIIتوانایی بالایی در بهبود کیفیت و رنگ تصاویر در محیط های کم نور را دارد. این در حالی است که تکنولوژی SSNR IV که ارتقاء یافته تکنولوژی SSNR III است توانایی خود را برای سوژه های در حال حرکت بهبود بخشیده است.

کاهش دهنده نویز تصاویر (SSNR)

کاهش دهنده نویز تصاویر (SSNR)

کاهش لرزش تصاویر در دوربین های مداربسته

در صورتی که دوربین به وسیله ی پایه به دیوار و یا بر روی دکل نصب شود، امکان دارد دکل و یا پایه بر اثر وزش باد لرزش داشته باشد. این لرزش باعث می گردد شفافیت تصویر از بین رفته و تصویر تار نمایش داده شود. قابلیت  لرزش های ضعیف را از بین برده و مانع آن می شود که تصاویر مات و یا سایه دار گردد.

کاهش لرزش تصاویر (DIS)

کاهش لرزش تصاویر (DIS)

این نوشته در مطالب آموزشی دوربین مداربسته ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.