چندین خروجی تصویر و فشرده سازی هوشمند در دوربین های مداربسته

چندین خروجی تصویر به صورت همزمان و حالت های فشرده سازی تصویر (Multiple Codec & Multiple Streaming) در دوربین های مداربسته

دوربین های تحت شبکه دارای Codec های MJPEG، MPEG-4 وH.264 می باشند. آخرین تکنولوژی فشرده سازی تصویر H.264 است که بدون افت کیفیت، تصاویری با پهنای باند بسیار پایین برای مشاهده و ذخیره، پردازش می نماید. مصرف کننده به سادگی می تواند یکی از این سه Codec را تغییر دهد یا انتخاب کند. لازم به ذکر است می توان یک Codec را برای مشاهده، یکCodec را برای ذخیره سازی و Codec ی دیگر را برای مشاهده دوربین ها به وسیله تلفن های هوشمند انتخاب کرد.

به دوربین هایی که توانایی ارائه ی دوCodec هم زمان را دارند Dual-Streaming و دوربین هایی که توانایی ارائه بیش ازدو Codec هم زمان را دارندMultiple-Streaming می گویند.

MultiCodec

فشرده سازی هوشمند تصاویر (Samsung Smart Codec or ROI)

زمانی که تمام تصویر با حداکثر کیفیت ضبط یا ارسال می‌شود، به فضای ذخیره‌سازی و پهنای باند بیشتری احتیاج است. این در حالی است که گاهاً هدف ما از ذخیره کردن یک تصویر، تنها مراجعه به بخشی از آن برای بازبینی است. پس شاید بهتر باشد برای کاهش فضای ذخیره‌سازی و یا پهنای باند مورد استفاده دوربین، فقط بخش مورد علاقه خود را با حداکثر کیفیت ذخیره کنیم و باقی قسمت های تصویر که از اهمیت کمتری برخوردار هستند را با حداقل کیفیت ذخیره کرده یا انتقال دهیم.

سامسونگ با استفاده از تکنولوژی فشرده سازی هوشمند تصاویر (Samsung Smart Codec – ROI(Regions Of Interest به شما این برتری را ارائه می دهد تا بخش مورد علاقه خود را با حداکثر کیفیت و باقی قسمت های تصویر که از اهمیت کمتری برخوردار هستند را با حداقل کیفیت ذخیره کرده یا انتقال دهید.

فشرده سازی تصاویر

این نوشته در مطالب آموزشی دوربین مداربسته ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.