تشخیص چهره افراد (Face Detection) در دوربین مداربسته

تشخیص چهره افراد (Face Detection) در دوربین مداربسته

تشخیص چهره در دوربین های دیجیتالی با الگوریتم های مختلفی نوشته می شود، اما هدف آن تنها یک چیز است: تشخیص رنگ، بافت و اجزای صورت در حالت های مختلف. معمولاً در دوربین ها پردازنده دوربین به دنبال الگوی چهره یعنی دو چشم، دو ابرو و سوراخ های بینی و خطوط لب ها می گردد. به همین دلیل است که گاهی اوقات می بینید در صورتی که عینک روی صورت قرار داشته باشد، دوربین شما نمی تواند چهره فرد را تشخیص دهد. همچنین در دوربین های قدیمی تر با الگوریتم هایی ابتدایی، امکان تشخیص الگوی صورت در زوایای مختلف برای پردازنده وجود ندارد. به این صورت که اگر صورت فرد سه رخ یا نیم رخ باشد، معمولاً دوربین با پیدا کردن و تشخیص آن مشکل پیدا می کند. در حالت کلی با فعال شدن دوربین، چهره های پردازش شده و نمایش داده شده روی صفحه نمایش، بلافاصله توسط این قابلیت انتخاب و دنبال می شوند. منظور از دنبال شدن این است که یک مربع دور چهره تشخیص داده شده، نمایش داده می شود و در صورت حرکت کردن فرد، این مربع نیز چهره فرد را روی صفحه دنبال می کند تا در نهایت از کادر خارج شود. لازم به ذکر است که تعداد تشخیص چهره در دوربین های مدار بسته ی سامسونگ در هر صفحه حداکثر ۳۲ چهره می باشد.

تشخیص چهره افراد

تشخیص چهره افراد

ظاهر یا پنهان شدن جسم (Appear or Disappear)

این تکنولوژی جهت تشخیص جا به جایی یک شی در یک منطقه از پیش تعریف شده کاربرد دارد. نحوه کار این تکنولوژی به گونه ای است که در صورت هرگونه جا به جایی در محدوده ای که در کادر دوربین از قبل مشخص کرده ایم، دوربین این جابه جایی را متوجه شده و آن را یک رویداد تلقی می کند.

ظاهر یا پنهان شدن جسم

ظاهر یا پنهان شدن جسم

خط مجازی / ورود / خروج (Virtual Line / Enter / Exit)

کشف یک شی عبوری از یک خط یا منطقه، که از پیش، توسط اپراتور تعریف شده باشد. لازم به ذکر است که این خط دارای جهت است . این رویداد می تواند موجب ارسال دستوری به دستگاه ذخیره ساز برای ضبط تصویر شود.

دوربین مداربسته

این نوشته در مطالب آموزشی دوربین مداربسته ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.