DNR کاهنده نویز به صورت دیجیتالی چیست؟

یکی از نگرانی های افرادی که ازدوربین مداربستهاستفاده می کنند این است که آیا دوربین فقط در روز تصویر را نمایش می دهد یا در شب هم میتوانیم بدون اینکه محیط را با چراغ روشن کنیم ، تصویر مطلوبی مشاهده و ذخیره سازی نماییم.

نورپردازیدوربین های مداربستهدر گذشته نه چندان دور، از اهمیت زیادی برخوردار بود و با ورود پروژکتور های مادون قرمز ، و یادوربین هایی که دارای ” ال ای دی ” مادون قرمز بودند ، این مشکل تا

حدودی حل شد.

اما تصاویری که در شب توسطدوربین های مداربستهروی مانیتورنمایش داده می شد ، معمولا همراه با برفک هایی بود و از طرفی تصویر کیفیت و شفافیت مورد نیاز را نداشت.

این مساله باعث می شد که تا حدود ۳۰درصد از کارائیدوربین مداربستهاز بین برود و از طرفی روشن کردن محیط در بعضی از مکان ها به دلایل حفاظتی همیشه مقدور نیست و یا بسیار هزینه بر است.

پس مشکل نویز تصاویر چگونه باید برطرف می شد؟

پس از مدت ها تحقیق ، توسط تولید کنندگان بزرگ در سراسر دنیا ، بالاخره دوربین هایی با تکنولوژیDNR =

Digital Noise Reduction یا همان ، کاهنده نویز به صورت دیجیتالی به بازار عرضه شد.

این دوربین ها ، با استفاده از فیلتر هایی نویز های تصویر را حذف می کنند و کیفیت و شفافیت تصاویر به حد مطلوب میرسد.

 همانطور که میدانید ، در طراحی سیستم های مداربسته باید قیمت قطعات شاملدوربین های مداربستهو ذخیره سازها و …را هم در نظر داشته باشید . ممکن است هزینه یک دوربین با قابلیت دی ان آر کمی در ابتدا بالاتر از یکدوربین معمولی به نظر برسد ، اما هزینه برق مصرفی برای روشن کردن محیط یک پارکینگ ، یا هزینه یکپروژکتور مادون قرمز را هم اگر به هزینه یک دوربین معمولی اضافه نمایید ، متوجه خواهید شد که پس از مدتی ،هزینه های شما بیشتر از حالی خواهد شد که از ایتدا دوربینی با تکنولوژیDNR در پروژه استفاده میکردید.

این نوشته در مطالب آموزشی, مطالب آموزشی دوربین مداربسته ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.