دوربین مدار بسته AHD را بشناسید

XG-AHD
لغت AHD مخفف (Analog High Definition) به معنی (آنالوگ با کیفیت بسیار بالا) است.
دوربین های AHD نسل جدید سیستم های مداربسته آنالوگ هستند. این دوربین ها در دسته دوربین های با کیفیت HD به شمار می آیند که کیفیت مطلوب تصویری آن باعث متمایز بودنش از بقیه محصولات میشود.
همانطور که آگاهید در دوربین های مداربسته آنالوگ، رزولوشن نسبتاً پایین تصاویر، بزرگترین ضعف این دوربینها محسوب میشود، به همین دلیل تکنولوژی جدیدی به نام AHD وارد بازار دوربینهای مداربسته شد.

اساس کار این تکنولوژی بر مبنای سیستم مانیتورهای دیجیتال است. یعنی اطلاعات همچنان بصورت آنالوگ انتقال می یابد اما نوع کد گذاری فرق میکند و این امکان وجود دارد که اطلاعات با حجم بیشتری انتقال یابند. در نتیجه تصویر با کیفیت بیشتر و رزولوشن بالاتر دریافت میشود.
بزرگترین نقطه قوت دوربین هایAHD ، حساسیت بسیار کم آنها در رابطه با طول و کیفیت کابل بکار رفته است. این دوربین ها بر خلاف HD-SDI و HD-CVI و IP که برای کابل کشی محدودیت دارند، با                                                                                              استفاده از کابل های RG59 حداقل تا مسافت ۵۰۰ متر و کابل های RG60 تا مسافت ۱۰۰۰ متر بدون کاهش کیفیت تصویر که مانع از فشرده سازی سیگنال های ویدئو میشود ، قابلیت سیم کشی را دارند و تمام جزئیات تصاویر را حفظ میکنند.
نکته دیگر اینکه در دوربین‌های AHD امکان سوییچ کردن دستی از حالت HD به آنالوگ CVBS وجود دارد و به آسانی میتوان دوربین را به حالت فیلمبرداری با رزولوشن ۷۰۰ TVLine سوییچ کرد و به DVR معمولی ۹۶۰H متصل نمود. همچنین دی وی آر AHD نیز امکان اتصال و دریافت تصاویر از AHD, آنالوگ و IP را بطور همزمان دارا می‌باشد.
دیگر مزیت دوربین مدار بسته و دی وی آر AHD هزینه بسیار پایین آن نسبت به دوربین های IP و HD-SDI و HD-CVI است که از نصب راحت و امنیت بالاتری برخوردار هستند. دوربین های AHD در مقایسه با دوربین های تحت شبکه بسیار مقرون به صرفه تر است. قیمت این تجهیزات بیشتر از سیستم های IP به سیستم های آنالوگ نزدیک است.

مقایسه تصویر:

AHD-XG

این نوشته در مطالب آموزشی دوربین مداربسته ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.