آنالیز محتوای تصاویر دوربین مداربسته

آنالیز محتوای تصاویر :

سیستم های هوشمند نظارت تصویر شما را قادر می سازد تا مدیریت موثر ، آسان و دقق را بر حداکثر تعداد کانال تصویر داشته باشید .

سیستم های هوشمند نظارت تصویری جهت تسهیل مدیریت و نظارت طراحی شده است وشامل اخطارها ، شمارشگرها و آنالیزگرهای خودکار می باشند.

تعدادی ازویژگی های عمومی این گونه نرم افزارها در زیر آمده است ودر ادامه هر یک مثالهایی از کاربردهای آن آورده شده که خود می تواند راهکار حفاظتی و نظارتی برای سازمان های مرتبط باشد .

۱- عبور از خط

با رسم یک خط در تصویر مورد نظارتان و مشخص کردن جهت دلخواه ، عبور ومرور افارد ، خودرو و یا هر چیز متحرک را در جهت دلخواه می توانید کنترل نمایید .

– کاربرد : کنترل تردد پرسنل – کنترل تردد افراد در موزه ها و جلوگیری از حرکت در جهت عکس – کنترل تردد خودروها

۲- تشخیص مزاحم

با تعریف یک محدوده مشخص ودلخواه می توانید در زمان ورود هر فرد یا جسم در آن محدوده اخطارهای صوتی و تصویری داشته باشد و همچنین از مزاحمین فیلم تهیه نمایید .

– کاربرد : با توقف وسیله نقلیه درمکان پارک ممنوع و یا توقف بیشتر از زمان مجاز به کاربر اخطار داده شده و او را مطلع خواهد کرد .

همچنین صدور اخطار در هنگام ورود یک فرد یا حیوان و یا هر شی ء دیگر در ساختمان.

۳- شمارش اشیاء

با رسم خط فرضی و تعریف جهت عبور افراد و یا اشیاء ی راکه از خط فرضی عبور می کنند را می توان شمارش کرد.

– کاربرد : تشخیص تعداد فضاهای موجود در پارکینگ بسویله شمارش خودروهای ووردی و خروجی ، همچنین شمارش تعداد افرادی که در فروشگاه وارد و یا خارج می شوند و نیز شمارش قطعات تولید شده در یک خط تولید .

۴- تشخیص شیءگمشده

اخطار هنگام مفقود شدن یک شیء در یک مغازه دیده شود . ضبط تصاویر در زمانی که شی در یک مغازه دزدیده شود ضبط تصاویر در زمانی که یک خودرو پارکینگ را ترک می کند .

۵- تشخیص خرابکاری

در صورتی که فردی جلوی دید دوربین را بگیرد و یا آن را به هر نوع خراب کند این سیستم به طور اتوماتیک شما را آگه خواهد کرد و.

این تکنولوژی پیشرفته می تواند سیستم های آنالوگ و دیجیتال را با هم ترکیب نماید از طریق تکنولوژی انتقال اطلاعات و پهنای باند بالا می توان با استفاده از شبکه سازی از محصولات متنوع بهره برد .

با استفاده از قابلیت های سیستم مدیریت نرم افزارهای تحت شبکه دیگر مهم نیست که کجا دنیا هستید ، در هر کجا می توانید از امکانات سیستم نظارتی خود بهره ببرید .

سوالا آیا می توان تنها تصاویری را که می خواهیم نگاه کنیم و سایر تصاویر که مورد نظر نمی باشد را حذف کنیم ؟

جواب : تصاویری که اتفاقی در آنها رخ نمی دهد تنها تلف کردن وقت است که باعث خستگی و ایجاد هزینه می شود سیستم مانیتورینگ هوشمند باعث می شود که تصاویری که در آنها اتفاقی رخ می دهد را نمایش داده و باعث کاهش ریسک و زمان عکس العمل در برابر خطرات می گردد .

سوال : چه تجهیزاتی جهت مشاهده کودکانمان در مدرسه و نظارت برکارهای ایشان در محوطه مدرسه مورد نیاز است ؟ جواب : اگر شما در مدرسه دوربین IP داشته باشید واقعا ساده است تنها کافی است به اینترنت متصل شده و صفحه مرورگر وب را باز نمایید بدون هیچ وسیله دیگری می توانید فرزندتان را به صورت آنلاین مشاهده نمایید .

سوال :آیا راهی هست تا در برابر پارک خودروها در مکانهای غیر مجاز که باعث ترافیک می شود مقابله نماییم ؟ جواب : اکثر ترافیک های خیابانی بدلیل پارک خودروها در مکانهای غیر مجاز رخ می دهد نظارت تصویری و نگاه کردن به مانیتور در تمام روز امکان پذیر نیست اما با استفاده از قابلیت آنالیز محتوای تصاویر دیگر نگرانی وجود ندارد اگر خودرو بیشتر از زمان تعیین شده در محدود موردنظر شما متوقف نماید اخطارهای صوتی و تصویر شما را آگاه خواهد ساخت .

امکان استفاده از نقشه الکترونیکی ( سیستم نمایشگر خودکار محل دوربین رد نقشه ) با این سیستم مکان دوربین را در نقشه مشخص نموده و در زمان وقوع یک اتفاق در محدوده دی دوربین تصویر مورد نظر بطور اتوماتیک نمایش داده می شود و همچنین مدیریت بر اتفاق حادث شده را برای شما امکان پذیر خواهد کرد

سیستم های ذخیره اطلاعات متصل به شبکه NAS Network Attached Storage NAS سیستم پیشرفته ای است که با استفاده از آن می توانید ذخیره اطلاعات تصاویر را خارج از مرکز سرورها انجام دهید و با تکنیک فوق العاده آن حجم اطلاعات خود را افزایش دهید که خود می تواند بهترین راهکار برای ذخیره اطلاعات در مکان دلخواه می باشد زیرا شما می توانید مکان NAS خود را در جای متفاوت از سرور ( حتی در یک شهر دیگر ) قرار دهید .

توان نامحدود ذخیره اطلاعات بدون توجه به سیستم عامل در سیستم های NAS .

از طریق اینترنت یا شبکه می توانید به سیستم متصل شوید و ذخیره اطلاعات و توزیع تصاویر به کاربران از طریق سیستم عامل های Linux ،Mac ، windowsامکان پذیر است و همچنین شما می توانید اطلاعات را در دیسک های Blueray 50 GBذخیره نمایید .

این نوشته در مطالب آموزشی, مطالب آموزشی دوربین مداربسته ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.