دلیلی که باعث نویز در تصویر دوربین مدار بسته میشود؟

S1گاهی اوقات تصاویر دوربین مدار بسته دارای پرش میشود یا نقطه هایی رنگی درون تصویر دیده میشود که به این حالت تصاویر نویز گفته میشود. اینکه تصاویر دارای نویز شوند به چند دلیل مربوط می شوند که مهمترین دلیل بروز و رفع آنها را توضیح میدهیم.
یکی از مهمترین دلایلی که تصویر دوربین دارای نویز می شود، این است که میدان مغناطیسی اطراف کابل دوربین مدار بسته تشکیل میشود که به نویز مغناطیسی معروف است.
نویز مغناطیسی هنگامی بروز میدهد که کابل دوربین مداربسته از کنار یک کابل فشار قوی برق رد شده باشد و یا در کنار کابل دوربین، چند کابل برق عبور کرده باشند که این باعث به وجود آمدن نویز بر روی تصویر می گردد.
نویز مغناطیسی معمولا در تصاویر دوربین کارگاه ها، کارخانه ها و اماکن صنعتی که دارای برق فشار قوی هستند اتفاق می افتد. اگر شما در هنگام نصب دوربین به این مسئله توجه کنید که در انتخاب جایی که دوربین مدار بسته قرار است نصب شود و مسیر عبور کابل تصویر، دقت لازم را داشته باشید، هیچ نویزی در تصاویر دوربین وجود نخواهد داشت.
برای رفع مشکل نویز تصویر چند روش وجود دارد:
روش اول : یک مسیر جدید برای رد شدن کابل دوربین انتخاب شود ، با این توجه که دیگر کابل و یا کابل های برقی در نزدیک این مسیر موجود نباشد.
روش دوم : استفاده از کابل دارای شیلد قوی است که ما به شما کابل های SIEMENS مدل S1 رو پیشنهاد میدهیم و جوابدهی با طول ۱۲۰۰ متر را نیز تضمین میکنیم.

این نوشته در مطالب آموزشی دوربین مداربسته ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.