در مورد پردازنده دوربین مداربسته

نوشته های زیر شاید برای برخی از واردکنندگان خوشایند نباشد، ولی به دلیل اطلاع رسانی صحیح به همکاران و مشتریان، این نوشته آماده شده و هیچ قصد و قرض در این نوشته نمی باشد. مطالب نوشته شده بر حسب تحقیقات بدست آمده در طی ۴ سال فروش انواع محصولات بوده و عزیزانی که تجربه ای در این مورد داشته اند، می توانند در بخش نظرات، نظر خود را اعلام نمایند


اگر کمی به مدلهای موجود در سایت توجه کنید، نامهای متفاوتی از پردازنده تصویر دوربین ها را مشاهده میکنید، حال این سردگمی ایجاد میشود که چه نوع پردازنده برای کار شما مناسب است:


پردازنده DIS :

این نوع پردازنده ها از محیط ، تصویر خوبی را نشان میدهند ، به صورتی که در نگاه اول واقعا تفاوت تصویر را نسبت به قیمت، مشاهده میکنید.

مزایا:  دوربین های استفاده شده از این پردازنده ها از قیمت پایین برخوردار بوده (حدود ۹ الی ۱۱ دلار) و به گونه ای براب وارد کنندگان مقرون به صرفه می باشد

معایت: بعد از مدتی رنگ تصاویر بهم خورده و حتی در برخی موارد افت تصویر در آینده بوجود می آید. تصویر در شب کمی نویز دارد

جدیدا نوع پیشرفته تر آن با نام HDIS یا H-DIS وارد بازار شده است.


پردازنده CMOS (سری قدیم):

این نوع پردازنده ها از اول اعتبار خوبی در بین مصرف کنندگان به دست نیاوردند، زیرا وجود دوربین های بی کیفیت کوچک که دارای پردازنده CMOS‌ بودند، قادر به نمایش تصویر واضح در فاصله کمی دور را ممکن نمی ساختند. اکثرا

مزایا:قیمت بسیار پایین – تصویر مطلوب در محیط بسیار کوچک

معایت: قیمت نسبتا بالا نسبت به CMOS‌و DIS

 تصاویر در فاصله کمی دور واضح نمی باشد. تصویر نچندان خوب در نور کم


پردازنده CMOS همراه با فیلتر IR-Cut:

با کمی پیشرفت در ساخت پردازنده، این نوع پردازنده با قابلیت IR-Cut تولید شد. تصویر در این نوع دوربین ها برحسب نوع چیپ ست موجود بر روی آن متفاوت بوده ولی در کل تصویر مطلوبی را ارائه میدهند. در صورتی که دو دوربین با پردازنده CMOS و فیلتر IR-Cut داشته باشید و تفاوت تصویر در بین آنها وجود داشته باشد، به دلیل تفاوت در چیپ ست مورد استفاده آن می باشد که از جنس خوب بوده یا متوسط. بدلیل استفاده از فیلتر IR-Cut ، این دوربین قادر است در نور کم برخلاف نوع معمولی تصویر بهتری ارائه دهد.

مزایا:  قیمت پایین – تصویر مطلوب در محیط های کوچک

معایت: قیمت نسبتا بالا نسبت به CMOS‌و DIS

 تا بحال ایراد خاصی نداشته ، جز وجود تفاوت کیفیت تصویر در انواع مدلها


پردازنده Sony :

اگر به صورت حرفه ای به مسئله دوربین مداربسته توجه کنیم، به این نتیجه میرسیم که بهترین نوع پردازنده موجود بر روی دوربین های مداربسته ، پردازنده از نوع Sony‌ می باشد. متاسفانه برخی از همکاران از نبود اطلاعات کافی همکاران سوء استفاده کرده و دوربین هایی از نوع CMOS یا DIS که دارای چیپ ست مناسب و خوبی می باشند استفاده کرده و با تغییر برچسب دوربین، آن را به عنوان دوربین با پردازنده Sony‌ به فروش می رسانند. ولی باید قبول کنیم که دوربین با کیفیت مناسب، هیچ وقت دارای قیمت پایین نخواهد بود.

پردازنده های Sony‌ نیز از چیپ های متفاوتی استفاده میکنند که یکی از بهترین نوع های آن ، Effio می باشد. این نوع چیپ که خود از سه نوع تشکیل شده:

۱- Effio

۲- Effio-P

۳- Effio-E

  • چیپ ست های  دیگری مانند Exmor نیز وجود دارد که به صورت Sony Exmor نوشته می شند که تصویر خوبی را دارند.

  • در برخی Sony CMOS نوشته شده است که این نوع دوربین ها هم کیفیت تصویر بهتری دارند.

  • دوربین های دارای پردازنده Sony‌ و چیپ ست از دو نوع Effio-E‌ و Effio-P ، نیز تصویر بهتری را ارائه می دهند

  • پردازنده های Sony در طولانی مدت با افت تصویر مواجه نمی شوند.

مزایا: کیفیت تصویر خوب – عدم افت تصویر در طولانی مدت – خرابی کم – عدم تداخل رنگ –

معایت: قیمت کمی بالا نسبت به CMOS‌ و DISشما هم می توانید این کالا را مورد نقد و بررسی قرار دهید.

کاربر گرامی! لطفاً دقت داشته باشید: نقدهای شما می‌بایست حاوی اطلاعاتی نظیر نقاط قوت، نقاط ضعف و نیز تجربه شخصی شما در استفاده‌ی عملی از این کالا باشد. همچنین حداقل تعداد کاراکتر مطلوب می بایست بیش از ۱۵ کاراکتر باشد.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً لاگین نمایید.

این نوشته در مطالب آموزشی, مطالب آموزشی دوربین مداربسته ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.